KONST / Litografier / Grafiskt blad 12804222
nr 1280 4222
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Grafiskt blad, Stilleben. Signerad. Motivet: 59x48 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 7 oktober 2019
kl 20:01:06
100 kr
200 kr
250 kr
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin